Tecnografica Italian Wallcoverings

To włoska marka, której historia sięga 1992 r. Jako światowy lider w przemyśle ceramicznym, Tecnografika rozciągnęła swoją ekspertyzę w grafice i architekturze wnętrz na obszar ekskluzywnych tapet i okryć ściennych.

Tecnografika oferuje produkty stanowiące unikatową mieszankę znakomitego wzornictwa i wysublimowanej technologii. Znakiem rozpoznawczym tej marki jest innowacyjność i graficzna doskonałość. O tym, że warto ją wybrać, świadczą wysokie możliwości indywidualizacji projektu, biokompatybilność i ekologiczne zalety wykorzystywanych materiałów, a także niezawodny serwisT

Zielone wibracje

Produkty marki Tecnografica to nie tylko znakomite włoskie wzornictwo, ale także ogromny szacunek dla otaczającego nas świata. Uwaga zarówno dla planety, która daje nam swoje surowce, jak i dla zdrowia człowieka, który korzysta z produktów ludzkiej techniki i technologii, to dwie strony tej samej filozofii. Dlatego wykończenie „Natural” to całkowicie ekologiczne rozwiązanie, wykorzystujące surowce wolne od PVC i rozpuszczalników, złożone ze specjalistycznej celulozy i włókien oraz wydrukowanej przy użyciu tuszy wodorozpuszczalnych.
Kreatywność projektantów Tecnografica łączy się z wrażliwością środowiskową, teraz istotniejszą niż kiedykolwiek. Dzięki temu Tecnografica poświęca maksimum wysiłku, by usunąć z procesu produkcji substancji szkodliwych dla środowiska, dbając o zdrową atmosferę w przestrzeniach, w których żyjemy i pracujemy.

Dobierz wykończenie Twojej tapety

Różne pomieszczenia – podobnie jak różni ich użytkownicy – mają swoiste potrzeby lub preferencje. Dzięki możliwości wyboru wykończenia, z tapetami marki Tecnografica możesz dopasować swoją tapetę idealnie zarówno do Twoich gustów, jak i obiektywnych potrzeb użytkowych. Zobacz szerokie spectrum wyboru wykończeń Tecnografica i wybierz najodpowiedniejsze dla Twojego projektu.

Fabric

Fabric

Struktura tkaniny

TNT

TNT

Tapeta strukturalna

H2O

Włókno szklane o wysokiej wodoodporności

Metal

Metal

Połyskująca metaliczna struktura

ECO (PVC FREE)

Tapeta bez PVC, wolna od rozpuszczalników chemicznych

Historia tapet

Poszukiwanie, badania, szkic, wymazywanie, renderowanie, drukowanie, klejenie… Jest tak wiele etapów powstawania tapety!
Początki historii tapet datują się ponad 2000 lat temu, podczas panowania dynastii Qin w Chinach. Technika, która dużo później przeniknie do Europy i reszty świata, w swojej początkowej fazie była w równym stopniu formą izolacji termicznej, co dekoracją.
Najstarszy fragment tapety na “starym” kontynencie to dzieło Hugo Goes’a z Yorku, obecnie przechowywane w College of Cambridge i pochodzi z 1509 roku. Przed erą druku, przez setki lat tapety były malowane ręcznie i stanowiły niezwykłe okazy unikatowych motywów i wzorów. Francuski malarz Jean Bourdichon w 1481 roku namalował 50 rolek tapety dla Ludwika XI. Były to jedyne w swoim rodzaju dekoracje na jasnobłękitnym tle.
W obecnych czasach tapety uczestniczą w najróżniejszych realizacjach i zawierają najrozmaitsze style dekoracji wnętrz. Dzięki swojej różnorodności estetycznej i stosunkowej łatwości montażu, tudzież demontażu, cieszą się niesłabnącą popularnością.

Kolekcje

Wśród wzorów tapet marki Tecnografica znajdziesz zarówno projekty vintage, jak i industrialne; wzory geometryczne, jak i animalistyczne. Miłośnicy grafik naśladujących naturę będą równie usatysfakcjonowani, co poszukiwacze znaków miejskiej dżungli. Ci, którzy potrzebują przestrzeni, jak również osoby zafascynowane teksturami i strukturami. Słowem, wśród kolekcji tapet spod znaku Tecnografica odnajdziesz idealne uzupełnienie każdego wnętrza, niezależnie od stylu czy przeznaczenia.

logo_cs

Znajdź nas na:

Carpet Studio       |      44 – 240 Żory,  ul. Boczna 8      |         office@carpetstudio.pl        |         + 48 602 184 548