„Eko” to już nie jest opcja.
To konieczność.

Świat tonie w odpadach. Pływające wyspy śmieci o powierzchni wielokrotnie przewyższającej powierzchnię Polski to nie fantastyka naukowa, lecz przerażający fakt. Codziennie produkujemy nowe pokłady plastiku, które zabijają organizmy wodne,  zanieczyszczają glebę uprawną i w efekcie nasz pokarm. Doszliśmy jako gatunek do momentu, w którym nie wystarczy ograniczyć powstawania śmieci. Musimy nauczyć się je aktywnie wykorzystywać i przetwarzać.

W Carpet Studio wierzymy, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za kierunek, w którym zmierza Ziemia. To nasze codzienne wybory sterują rozwojem – lub prowadzą do upadku – naszego ekosystemu. Oszczędzanie wody, rozsądne gospodarowanie energią, recykling zamiast bezmyślnego wyrzucania, niestosowanie rozwiązań jednorazowych: oto przykłady działań, które nie tylko możemy wprowadzać do naszego codziennego życia, ale także wprowadzać na poziomie firm. Dlatego w naszym portfolio znajdują się marki, które podzielają nasze wartości.

2 miliardy ton

taka jest masa odpadów produkowanych co roku przez ludzi na świecie

35%

taki procent odpadów z plastiku jest poddawany recyklingowi w Polsce

1 milion

tyle butelek typu PET jest wyrzucanych na świecie co minutę.

EGE jest pierwszym na świecie producentem wykładzin, który postawił sobie za cel faktyczne ograniczenie odpadów, które zalegają w naszym ekosystemie. 

EGE Carpets jest pierwszym i obecnie jedynym producentem wykładzin posiadającym dla całej swojej produkcji certyfikat Cradle To Cradle TM.

ECONYL

By opanować problem odpadów, musimy zacząć traktować je jako surowce. ECONYL to przędza produkowana z odpadów przemysłowych, takich jak zużyte sieci rybackie.

ECOTRUST

EGE Carpets opracowawało autorski podkład, wykonany z butelek PET. Trwały, komfortowy, o znakomitych parametrach akustycznych, a przede wszystkim: odpowiedzialny środowiskowo!

CERTYFIKATY EGE

Cradle to Cradle

BRE

Indoor Air Comfort

LEED

EDP

W jaki sposób EGE wpływa na realne problemy naszego środowiska?

EGE Carpets wprowadziło odpowiedzialność za środowisko do swojej filozofii, do DNA swojej marki. Dlatego w realny sposób pracują nad wprowadzeniem technologii i rozwiązań, które pozwalają na ograniczenie wykorzystania surowców, odzyskaniem odpadów czy też zużycie powstałej w trakcie produkcji energii.

1588 ton

Tyle przędzy wykonanej ze zużytych sieci rybackich i innych odpadów przemysłowych EGE wykorzystało do produkcji wykładzin w 2019 roku.
Sieci rybackie to 10% wszystkich plastikowych odpadów zalegających w oceanach.

38 000 000

Tyle 0,5l butelek PET zostało przetworzonych na podkład Ecotrust przez EGE w 2019 roku. Na całym świecie 1 milion plastikowych butelek jest wyrzucanych co minutę.

1,256 MWh

odzyskanego ciepła w 2019. Dzięki energii cieplnej z fabryki ogrzewanych jest ok. 300 gospodarstw domowych w Herning.

logo_cs

Znajdź nas na:

Carpet Studio      |     44 – 240 Żory,  ul. Boczna 8    |       office@carpetstudio.pl      |       + 48 602 184 548