Wykładziny biurowe

Wykładziny biurowe spełniają szereg ważnych funkcji we wnętrzu. W biurach typu open space decydują o akustyce; w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu dbają o odpowiedni klimat i czyste powietrze. Wszędzie, gdzie są zastosowane, mają ogromny wpływ na tworzenie charakteru wnętrza i jego estetyki. Nie sposób przecenić roli wykładzin biurowych w architekturze wnętrz

Wykładziny do biura

Wykładziny są jednym z najchętniej wybieranych artykułów wyposażenia, jeśli chodzi o podłogę w powierzchniach biurowych. Ich popularność ma istotne przyczyny. Dzięki pochłanianiu mikrocząstek, wykładziny ege doskonale poprawiają jakość powietrza we wnętrzu. Są także bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o akustykę: wykładziny marki Ege Carpets z odpowiednim akustycznym podkładem są wykorzystywane w rozległych przestrzeniach, zapewniając komfort akustyczny swoim użytkownikom. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż biura przestały już dawno być bezdusznym, funkcjonalnym „biurkowym cmentarzyskiem”. Teraz świadczą o kulturze firmy, pokazują jej charakter i stanowią jeden ze środków dbałości zarządu o dobrostan pracowników. Dlatego odpowiednie wykładziny do biura są tak istotnym elementem wyposażenia wnętrz, nie tylko pod względem funkcji, ale także estetyki.

Wykładziny do biur otwartych

Jednym z największych wyzwań architektów, projektujących przestrzenie biurowe, jest komfort akustyczny ich użytkowników. W otwartych przestrzeniach biurowych lub w biurach typu flex, akustyka może stanowić jeden z najbardziej uciążliwych aspektów wnętrza. Dlatego odpowiednio dobrane wykładziny o akustycznym podkładzie są tak istotnym elementem wyposażenia. Dzięki odpowiednim właściwościom wykładzin ege, były one z powodzeniem wykorzystywane w największych biurach Europy, takich jak niemieckie biura BASF czy DSV. Wykładziny biurowe o właściwościach pochłaniania dźwięku ponad 20 dB to najlepszy sposób na zagwarantowanie pracownikom odpowiedniego komfortu.

Wykładziny do sal konferencyjnych

W powierzchniach biurowych bardzo istotne są miejsca spotkań, w których często stawia się na elastyczne rozwiązania. Ciekawym pomysłem są biura o większej powierzchni, przystosowanej jako sale konferencyjne, o ruchomych ścianach (np. w biurze RASP w Warszawie). Wówczas powierzchnia podłogi musi nie tylko mieć odpowiednie właściwości akustyczne, ale także znosić znaczne obciążenia, takie jak meble na kółkach czy intensywny ruch pieszy. Dlatego wykładziny przeznaczone do sal konferencyjnych muszą być bardzo trwałe. Wymagania te spełniają wykładziny ege, o długotrwałej gwarancji producenta.

Wykładziny do coworkingu

Przestrzenie coworkingowe wymagają niezwykle elastycznych rozwiązań. Często zmieniające się potrzeby użytkowników przestrzeni wymagają, by potrzebne zmiany można było wprowadzać łatwo i bezproblemowo. Stąd w powierzchniach coworkingowych często stawia się na duże przestrzenie, których funkcja może ulegać łatwym przekształceniom. Doskonałym rozwiązaniem są tutaj wykładziny projektowane, lub odpowiednio zaprojektowane układy wykładzin w płytkach dywanowych, dzięki którym przestrzeń zyskuje czytelny układ i wydzielone są strefy o różnych funkcjach, bez konieczności dodatkowych przegród.

Nietypowe zastosowanie wykładzin

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza w aspekcie akustyki, jest rozciągnięcie zastosowania wykładzin w biurach także na inne powierzchnie – takie jak ściany. Doskonały efekt akustyczny może być odpowiednio dopełniony kwestiami estetycznymi. Wykładziny Ege Carpets projektowane są przez artystów światowego formatu i wzory wykładzin ege to często prawdziwe tekstylne obrazy, o wysokich walorach artystycznych.

Carpet Studio posiada w swoim portfolio kilkaset realizacji biurowych. Najciekawsze z nich znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.

logo_cs

Znajdź nas na:

Carpet Studio      |     44 – 240 Żory,  ul. Boczna 8    |       office@carpetstudio.pl      |       + 48 602 184 548