Marka

EGE

Kolekcje

Highline

Architekt

Massive Design

Projekt

Biura Cushman & Wakefield

Kategoria

Biura

Nowe biura Cushman & Wakefield autorstwa Massive Design. Czysta energia.

Bez flirtu z trendami i modą, ale w głębokim zrozumieniu istoty marki, jej tożsamości i charakteru – oto założenie najciekawszych i najbardziej odpornych na nieubłagane działanie czasu projektów wnętrz siedzib firm. Tak właśnie powstała przestrzeń pod znakiem Cushman & Wakefield.

Inwestycja: biura Cushman & Wakefield

Autorzy projektu: Massive Design

Wykładziny zastosowane w projekcie: EGE Highline Cultures – Nordic Kelim; Epoca Moss Off White; EGE Highline Graphic: Retro Scarf; EGE Highline Essentials: Melange Strip; EGE Highline Arts & Crafts – Patchwork.

Zdjęcia: Szymon Polański

Dynamiczna, szybko rosnąca firma potrzebuje elastycznych wnętrz. Nowa przestrzeń Cushman & Wakefield została opracowana na fundamencie drobiazgowo przeprowadzonych badań nad efektywnością i stylem pracy załogi firmy. Dzięki warsztatom przygotowano założenia funkcjonalne, w oparciu o które powstały rozwiązania, nie tylko optymalizujące pracę firmy, ale także ułatwiające jej rozwój.

0

piętro

0

wzorów

Projekt powstał dzięki połączeniu zrozumienia procesów firmy i jej wewnętrznych mechanizmów z kreatywnością i wielowymiarowemu podejściu do przestrzeni architektów Massive Design.

 

 

 

„Wnętrze jest stworzone tak, aby odzwierciedlało otwartość organizacji, jej dynamikę i jej elastyczność, a przede wszystkim nieszablonowość i fakt, że firma się zmienia wraz z duchem czasu” – mówi Konrad Dowejko, Design Director w Massive Design.

 

 

 

Bardzo istotne z punktu widzenia tożsamości i historii firmy było wizualne utrzymanie silnej identyfikacji i dziedzictwa Cushman & Wakefield. Wyraziste i czytelne nawiązania do sygnatury marki już od wejścia wprowadzają gościa w jej świat. Alegorie do kształtu budynku, znajdującego się w logo, pojawiają się w różnych miejscach wnętrza, czy to jako ścianka działowa, czy jako wydzielona strefa wypoczynku. Wertykalne linie – element graficzny logo – znaleźć można we wzorach wykładziny i w tapetach.

Przestrzeń jest zbudowana w oparciu o mocne kolory i wyraziste tekstury. Wielokątne, futurystyczne sufity w ciekawy sposób kontrastują z miękką tapicerką i wzorami wykładziny o reminiscencjach retro. Przestrzeń biurowa, choć stanowiąca spójną kompozycję energetyzujących akcentów i odważnych tekstur, jest w czytelny sposób poświęcona różnym formom aktywności. 

 

 


„W nieco coworkingowej przestrzeni recepcji mamy współczesny eklektyzm i połączenie wzorów i form tradycyjnych z nowoczesnymi, z kolei sale konferencyjne w jej obrębie miały odzwierciedlać ducha miejsc charakterystycznych – wyjątkowych, wręcz ikonicznych budynków Warszawy – stąd wystrój nawiązujący do Bristolu, Victorii, czy Belwederu” – zdradza Konrad Dowejko.

 

 

Sale konferencyjne to modne, ale dzięki drobiazgowo dobranej kolorystyce ponadczasowe połączenia powierzchni o matowej i błyszczącej powłoce, mineralnych i organicznych tekstur, a wreszcie obrazów – od grafik w konwencji vintage, po wielkoformatowe zdjęcia.
W biurach znajdziemy także otwarte przestrzenie wspólne, wypełnione ciepłymi połaciami drewna, uwypuklających nowoczesne grafiki i oszczędne w formie meble. Nieco dalej znajdziemy zaciszne, ale pełne mocnych barw salki do pracy indywidualnej lub rozmów telefonicznych. Finalnie na załogi biura czekają sale do jogi i relaksu. Wszystko to w otoczeniu metropolitalnej panoramy oglądanej z wysokości wieżowca Warszawy.

Jakość była podstawowym kryterium wyboru zastosowanych przez zespół Massive Design materiałów wykończeniowych. Wśród okładzin podłogowych znalazły się wykładziny marki EGE – w tym wzory Nordic kelim z bogatej semantycznie kolekcji Cultures i Retro scarf z kolekcji Graphic, a także Patchwork z kolekcji Arts & Crafts, pięknie zmiękczający surowe wyposażenie sal konferencyjnych.

 

„Wzornictwo, jakość, akustyka – tylko to się liczy.” – mówi Konrad Dowejko.

Jednak EGE to nie tylko wykładziny spełniające te warunki, ale także daleko idące wsparcie dla architektów w całym procesie projektowym.


„Dodatkowym atutem wykładzin EGE była możliwość edycji wzorów z poziomu przeglądarki www, już na etapie powstawania koncepcji. Jest to świetne i pomocne narzędzie – możemy dostosować kolorystykę niemal każdego wzoru i uzyskać unikalne wybarwienie dopasowane do potrzeb projektu.”

logo_cs

Znajdź nas na:

Carpet Studio      |     44 – 240 Żory,  ul. Boczna 8, bud. 3, lok. 201     |       office@carpetstudio.pl      |       + 48 602 184 548