Marka

EGE 

Kolekcje

Highline 

Architekt

Rozmus Design

Projekt

Villa Hello Tatry

Kategoria

Hotele i apartamenty

Villa Hello Tatry - przytulność po tatrzańsku

Nowoczesność nie musi oznaczać wąskiej strefy pomiędzy minimalizmem i materiałową surowością. Wnętrza, które dzięki wysublimowanej estetyce tchną współczesnym charakterem, mogą – a może powinny – pozostawać zakorzenione w lokalnej unikalności. Ta forma eklektyzmu, łącząca to, co endogenne, ze światowymi inspiracjami, to znak rozpoznawczy projektów autorstwa Katarzyny Rozmus. Przy tym nie bez znaczenia jest, o jakiej endogeniczności mowa. Z radością prezentujemy wnętrza, które w niebanalny, nienarzucający się, a jednocześnie fantastycznie czytelny i naturalny sposób wpisują się w architektoniczny krajobraz Tatr.

Inwestycja:

Villa Hello Tatry

Autorzy projektu:

Rozmus Design

Wykładzina zastosowana w projekcie:

Highline Cultures; Highline Essentials

Zdjęcia: Villa Hello Tatry

Podhalańskie wnętrza

Villa Hello Tatry to wnętrza, które nie mogłyby znaleźć się w żadnym innym zakątku świata. Ich podhalańska geneza jest oczywista już od progu, gdzie wita gości drewno o jasnej, miękkiej barwie, fantazyjnie wycięte belki stropowe i dekoracje w postaci góralskich rozet. Elementy tradycyjne, folklorystyczne nie są jednak nachalne i dosłowne, niczym kopia ze skansenu. Połączenia formy i funkcji, zabawa estetyką i fakturą powodują, że wnętrza zachęcają, by się w nie zanurzyć i odkryć ich pieczołowicie dopracowane detale. Dostrzeżemy wówczas, że w belkach stropowych ukryte jest nowoczesne oświetlenie; że rzeźbione motywy roślinne na elementach boazeryjnych to nie proste przełożenie góralskich motywów, ale inspirowana nimi, lecz nieco bardziej miękka kreska, a stylizowane rozety z kwiatowymi elementami naturalnie morfują w heksagonalne układy ścienne.

Projekty wnętrz o takim charakterze są ściśle dopasowane do miejsca w którym się znajdują.

Bliskość Tatr i dostęp do naturalnych surowców, jak drewno czy kamień, zdecydowanie ułatwiają proces kreatywny, ponieważ możemy korzystać z dobra natury. Wzory i ornamentyka zaczerpnięte zostały z tradycyjnej góralskiej chaty. Wszystkie te czynniki w połączniu z nowoczesnymi rozwiązaniami tworzą spektakularny efekt.

Proces twórczy jest dla mnie sztuką, podobnie jak malarstwo. Wszystko musi tworzyć spójną kompozycję.

— Katarzyna Rozmus

Kolory i tekstury

Każdy apartament ma swoją niepowtarzalną specyfikę. W każdym spotykamy połączenia faktur, które koją oko, lecz przy bliższej analizie zaskakują kreatywnością. Niezwykle precyzyjnie dobrane barwy powodują, że całość jest harmonijna i zbalansowana, ale o mocnych, czystych akcentach kolorystycznych, które dodają całości niezwykłego wizualnego aromatu.

 

Apartament Jeleń

 Apartament Jeleń to połączenia ciepłych beży i soczystych brązów, które stanowią doskonałą oprawę dla zabawy wzorami i teksturami, łączących folkowe motywy wzoru EGE Cultures Ghana z wysublimowanymi geometrycznymi panelami ściennymi. 

Apartament Limba

Apartament Limba to głęboki, sosnowy akcent kolorystycznych w postaci poduszek, zasłon czy zagłówka, podkreślony czarnymi detalami, takimi jak wzór EGE Scottish Black na wykładzinie, industrialne klosze lamp czy okucia drewnianych stolików. Także wzory są tutaj płynną narracją wnętrza: kratę w szkockiej odsłonie spotykamy na podłodze, ale w swojej drobniejszej wersji zaprasza do umoszczenia się w przytulnym uszaku, na koniec odbijając się odległym echem w kształcie pikowania zagłówka.

Apartament Szyszka

Apartament Szyszka to wzór jodełki, uzyskany na ścianach dzięki diagonalnemu ułożeniu boazeryjnych desek oraz obrazom w niezwykle ciekawych, romboidalnych ramach – z motywem, oczywiście, szyszki. Jodełka pojawia się w przeszyciach zagłówka i jest pięknie podkreślona przez etnicyzującą wykładzinę.

Apartament Zakopiański

Apartament Zakopiański to heksagonalne okładziny ścienne i jasne drewno, którego urok podkreślony jest przez czarny elementy wystroju, takie jak armatura w łazienkach, klosze lamp, poduszki z negatywowym wzorem parzenicy oraz elementy kraciastego wzoru wykładziny. Złocisto-miodowe akcenty uroczo dopełniają wnętrza.

Apartament Tatrzański

Finalnie Apartament Tatrzański, w którym spotykamy tradycyjne roślinne motywy zdobnicze, wyposażone w podświetlenie czy też pojawiające się w rzeźbieniach barierki, w harmonijny sposób tonowane są przez geometryczne wzory wykładziny czy kraciaste meble i poduszki.

We wszystkich pomieszczeniach czerń i biel używane są jak wykwintne przyprawy, a  ciekawe, tematyczne detale – takie jak historyczne kijki czy narty, lampy wykonane z pni drzew lub obrazy z tłoczonych metalowych płyt, dodają charakteru.

Detale od zawsze były mi bliskie. W młodzieńczych latach malowałam na szkle i tkaninie. Obecnie  w Pracowni zajmujemy się również haftem indywidulanym, który wprowadzamy w projektowane przez nas wnętrza.

Ornamentyka, przywiązywanie uwagi do detalu, to dla mnie bardzo ważny aspekt projektowania. To cząstka mojej pasji, przeniesiona do świata architektury wnętrz.

— Katarzyna Rozmus

Nowoczesność i tradycja

Wnętrza Villi Hello Tatry to najlepsza ilustracja połączenia nowoczesności z tradycją. Bez architektonicznych pleonazmów, bez folklorystycznego patosu, bez nachalnego epatowania najnowszymi trendami. Katarzyna Rozmus, autorka projektu, pokazała nie tylko doskonałe i głębokie zrozumienie kultury Podhala, ale przede wszystkim otwartość i kreatywność, dzięki którym nadała nowy kierunek rozpoznawalnym motywom. Bez najmniejszej wątpliwości Hello Tatry to wnętrza, które nie tylko pięknie komplementują region, w którym się znajdują, ale także stanowić będą niezwykle przytulne tło dla wypoczynku swoich gości.

Galeria zdjęć

logo_cs

Znajdź nas na:

Carpet Studio      |     44 – 240 Żory,  ul. Boczna 8, bud. 3, lok. 201     |       office@carpetstudio.pl      |       + 48 602 184 548