Marka

EGE 

Kolekcje

Highline 

Architekt

Tremend

Projekt

M Gallery Rezydent Sopot

Kategoria

Hotele i apartamenty

Hotel Rezydent Sopot MGallery– opowieść o plaży

Historyczne budynki wymagają niezwykle delikatnego podejścia. Nie inaczej w przypadku obiektów znajdujących się w unikatowych kulturowo i krajobrazowo lokacjach. Hotel Rezydent w Sopocie to połączenie wszystkich tych okoliczności – stąd jego remont i rebranding był zadaniem dla mistrzów. Projekt wnętrz powstał w pracowni Tremend, a jego libretto to opowieść o bałtyckiej plaży.

Inwestycja:

M Gallery Rezydent Sopot

Autorzy projektu:

Tremend

Wykładzina zastosowana w projekcie:

Ege Highline, wzór indywidualny

Zdjęcia: Maciej Walczuk

Sopocka secesja

Budynek, w którym znajduje się Hotel Rezydent, to niezwykle misternie zdobiona bryła, jeden z najpiękniejszych historyzujących nawiązań do „sopockiej secesji”. Miasto, zwane Riwierą Północy, to od stuleci enklawa przyciągająca kuracjuszy i osób poszukujących wypoczynku i luksusu. Tor wyścigów konnych, rozbudowane zakłady balneologiczne, wille arystokracji i najdłuższe w Europie drewniane molo to tylko niektóre z atrakcji kurortu. Hotel Rezydent to perła w bujnej tkaninie miasta, kipiącej sztuką, nadmorskim blichtrem i międzywojennymi reminiscencjami. Tak wyszukany budynek sam w sobie ustawił specyficzne, zdefiniowane historią ramy dla projektu nowych wnętrz. Architekci pracowni Tremend postanowili wykorzystać wyzwania jako atut i zaproponowali opowieść o świecie bałtyckich wydm w otoczeniu niewymuszonej elegancji – oczywistego atrybutu nadmorskiej przyrody.

“Głównym akcentem storytellingu Hotel Rezydent Sopot MGallery jest piaszczysta bałtycka plaża. Wszelkie detale, jak kolorystyka i tekstury materiałów, zostały dobrane z myślą o tej opowieści. Spacer brzegiem morza, szum fal i to przyjemne uczucie obmywania stóp przez fale….”

– Magdalena Federowicz Boule

Bałtycka opowieść

Koncepcja wnętrz hotelu oscyluje wokół unikatowej sopockiej panoramy plaż i wydm. W przestrzeni wypełnionej architektonicznymi zdobieniami, takimi jak kolumny, łuki, sztukaterie, elementy nawiązujące do skarbów Bałtyku osiadły komfortowo i naturalnie. Detale zdobnicze i wykończeniowe, takie jak nawiązujący do kaskady morskich fal kontuar czy lampy, przypominające wyszlifowane przez wodę kryształy i eteryczne meduzy. Muszle stały się inspiracją dekoracji ściennych, a w restauracji znajdujemy nawiązania do koncepcji wiszących ogrodów. Całość utrzymana jest w stonowanej kolorystyce, która pięknie balansuje i uwypukla zdobnicze detale. Biele, beże i złamana zieleń to barwy w czytelny sposób nawiązujące do marynistycznego klimatu, będąc także niezwykle elegancką paletą o czytelnych nawiązaniach do odcieni bursztynu, złoconego zachodzącym słońcem piasku i wydmowej roślinności.

Komfort i elegancja

Pokoje hotelu Rezydent to kolejny etap podróży po bałtyckiej plaży. Docieramy do najintymniejszych przestrzeni, które obok niewymuszonej, ponadczasowej elegancji, oferują gościom przytulność i komfort. Dzięki nieoczywistemu wykorzystaniu, stonowana paleta barw nabiera głębi. Mocne kolory sufitu podkreślają dyskretny spektakl wzoru wykładziny, w pokojach typu Classic nawiązujący do roślinnych motywów przeplatających się gałęzi, natomiast w pokojach Deluxe – do secesyjnych ram, przywodzących na myśl witraże lub drogocenne intarsje. Zagłówki nawiązują formą do riplemarków, a monochromatyczne garderoby i dodatki w kolorze ciepłego złota nadają pokojom wymiaru luksusu.

Odpowiedzialne projektowanie

Świat wyszedł poza strefę koncentracji na efekcie wizualnym. Coraz głębsze rozumienie pełni procesów, stojących za produkcją, transportem i użytkowaniem poszczególnych elementów, składających się na ludzkie funkcjonowanie, prowadzi do świadomych wyborów rozwiązań, które nie obciążają ekosystemu, w którym wszyscy żyjemy. Marka Ege Carpets od wielu lat wdraża procesy odpowiedzialnej produkcji. Wykorzystanie przędzy Econyl – powstałej z zregenerowanych odpadów przemysłowych – to fantastyczny sposób na obniżenie śladu węglowego wyposażenia wnętrza, bez jakichkolwiek kompromisów w zakresie zarówno wzornictwa, jak i komfortu użytkowania. Dlatego wykładziny zastosowane w pokojach hotelu Rezydent to najwyższa półka marki Ege – Highline 1100.

 

Galeria zdjęć

logo_cs

Znajdź nas na:

Carpet Studio      |     44 – 240 Żory,  ul. Boczna 8, bud. 3, lok. 201     |       office@carpetstudio.pl      |       + 48 602 184 548