Marka

EGE 

Kolekcje

Highline 1100 80/20 AB

Architekt

Pracownia Tremend

Projekt

hotele Crowne Plaza**** i Holiday Inn Express*** Warsaw – The HUB

Kategoria

Hotele

O fundamencie wnętrza. Case study: hotele Crowne Plaza i Holiday Inn Express Warsaw – The HUB

Nowoczesna, lekka bryła The Warsaw HUB kryje w sobie nie tylko ogromne przestrzenie biurowe, coworkingowe i konferencyjne, ale mieści także dwa hotele, w tym pierwszy w Polsce obiekt marki Crowne Plaza®. Wnętrza hoteli, na które poza czterogwiazdkowym Crowne Plaza® składa się też Holiday Inn Express®, to dzieło autorstwa pracowni Tremend.

Inwestycja: Crowne Plaza i Holiday Inn Express Warsaw – The HUB

Autorzy projektu: Pracownia Tremend

Wykładzina zastosowana w projekcie:

Ege Highline 1100 80/20 AB

Zdjęcia: Piotr Gęsicki

Holiday Inn Express® Warsaw – The HUB – wygoda i elastyczność

Wnętrza ekonomicznej marki Holiday Inn Express® Warsaw – The HUB to elegancka prostota, mocne akcenty kolorystyczne i czyste linie. Wzór wykładzin pokojowych – wspólny dla wszystkich obiektów spod znaku Holiday Inn Express – został zaprojektowany dla sieci IHG® Hotels & Resorts, właściciela marki, by doświadczenie gości było z każdym kolejnym pobytem w hotelach tej sieci bardziej znajome i bliższe. Delikatny, drobny deseń stanowi doskonałe tło dla spokojnej, ale dzięki soczystej czerwieni wcale nie nudnej palety kolorystycznej. Znajdujemy tutaj szarości, beże, okładzinę w kolorze naturalnego drewna i połyskujące chromem wykończenia mebli. Z kolei korytarze to królestwo bogatych granatów i dynamiczny wzór wykładziny, mocną geometrią i ciekawą rytmiką przywodzący na myśli wyładowanie elektryczne.

„Holiday Inn Express jest bardzo ustandaryzowanym brandem, wszystko jest dyktowane standardem IHG. Wzór wykładziny w korytarzu jest odstępstwem od standardu ponieważ budynek jest na planie elipsy…. Geometryczne i abstrakcyjne wzory mają ukryć trudności architektoniczne, jakie napotkaliśmy w tym budynku, oraz uatrakcyjnić przestrzeń.” – mówi nam Magdalena Federowicz-Boule, prezes Pracowni Tremend.

Holiday Inn Express® Warsaw – The HUB to ciekawe, nowoczesne wnętrza, które z jednej strony zapraszają przytulnością, z drugiej – cieszą niebanalnymi rozwiązaniami wzorniczymi.

Crowne Plaza® Warsaw – The HUB – natura i wzornictwo w koncercie tekstur

„Części wspólne są odzwierciedleniem tętniącego życiem miasta. Są nasycone, pełne koloru i eklektyczne. We wnętrzach pojawia się motyw rzeki, a dokładnie Wisły, która jest symbolem życia, energii, zmienności, a także potęgi i siły wieczności. Szacunek do natury w realizacji przejawia się w nawiązaniach do przyrody, ale również w świadomym wyborze naturalnych materiałów wykończeniowych” – mówi Magdalena Federowicz-Boule.

Naturalne materiały, takie jak marmur i drewno, bogate tekstury skór, drewnianych lameli i kamiennych paneli to ekspresyjne tło, dodające siły wyrazu niezwykle eleganckim elementom, takim jak ażurowa konstrukcja stanowiąca zwieńczenie baru czy stoliki kawowe w kształcie półkul. Elementy takie jak zielone ściany czy biżuteria wnętrza w postaci lamp projektu Louisa Weisdorfa, nadają przestrzeniom wspólnym hotelu blasku luksusu i niebywałego splendoru. Listwy oświetleniowe prowadzą wzrok gościa w głąb wnętrza, nadając całości migotliwej głębi gry świateł.

Wykładzina w korytarzach łączy modną przecieraną teksturę ze wzorem przypominającym riplemarki.

„Inspiracją była rzeka i przetworzenie tego na motyw graficzny… Głównym motywem projektu wnętrz części mieszkalnej jest rzeka i natura, którą możemy spotkać nad Wisłą – można szukać jej symboli we wnętrzu na terenie całego hotelu, w obrazach, materiałach, oświetleniu itp.” – opowiada Magdalena Federowicz-Boule.

Wzór wykładziny jest autorskim dziełem Pracowni Tremend. Jednak grafiki i koncepcje artystyczne muszą zostać poddane opracowaniu przez Biuro Projektowe producenta wykładzin, by łączenia pozostawały niewidoczne, a odpad – minimalny.

„Wzór śladów fal na piasku pojawia się na wykładzinie jak naturalne połączenie tekstury wody i plaży, tworząc bogatą strukturę i niknąc w końcu w eleganckim wykończeniu. Ten efekt nie tylko spaja wnętrze, ale dodaje mu niezwykłej dynamiki i powoduje, że wnętrze inspiruje gości i zaprasza w głąb przestrzeni hotelu” – dodaje Andrea Głowala z Biura Projektowego Carpet Studio, polskiego dystrybutora wykładzin ege.

Wnętrza pokoi kontynuują zdobniczy koncept z klasą i wdziękiem. Grafiki na ścianach, przedstawiające dawne mapy Warszawy, przypominają o kluczowym znaczeniu Wisły w projekcie. Do asortymentu elementów wyposażenia wprowadzono złote detale, a oświetlenie w formie szklanych kul przypomina perły i „ubiera” wnętrze. Powierzchnią, która spaja i łączy paletę barw i rozwiązania funkcjonalne jest podłoga. Wzór wykładziny, oparty na przestrzennej geometrii heksagonu – stwarzając iluzję sześcianu – prowadzi mieszkańca pokoju od strefy sypialnej do wypoczynkowej.

„Wzory graficzne i abstrakcyjne urozmaicają nam przestrzeń i pomagają zaaranżować trudne architektonicznie pokoje, gdyż budynek jest na planie elipsy” – dodaje prezes Pracowni Tremend.

Całość jest spójna i harmonijna, a to za sprawą wąskiej, ale dwubiegunowej – antracytowo-złotej – palety barw. Przebijając się we wzorze wykładziny, przecierana tekstura stanowi doskonałe połączenie z elementami tekstylnymi wnętrza, a także kojący dla oka kontrast z gładkimi powierzchniami obudowy biurka czy zabudowy.
Kreatywne połączenia tekstur, harmonia w doborze barw i wykończeń zostały wprowadzone do tego projektu z kunsztem i swobodą, a wnętrza zachwycają od pierwszego spojrzenia. Crowne Plaza® Warsaw – The HUB to prawdziwy klejnot w koronie hotelarskich wnętrz.

Marki zastosowane w projekcie:


Muuto
STELLAR WORKS
Poliform
OLIMPIA MUNNA
Knoll
Papadatos
Gubi
& TRADITION 77/30
FREDERICIA
NOTI
SITS
FRITZ HANSEN
TOM DIXON
Dutchbone
Sancal

 

Oświetlenie:

TOM DIXON
Parachilna
Tala
DCW Editions
Flos
Gubi LDK
Rubn
Lee broom

Bathroom fixtures: GROHE

logo_cs

Znajdź nas na:

Carpet Studio      |     44 – 240 Żory,  ul. Boczna 8, bud. 3, lok. 201     |       office@carpetstudio.pl      |       + 48 602 184 548