Marka

EGE 

Kolekcje

Highline Arts&Crafts, Highline Nature

Architekt

AB Projekt, Biuro Projektowe Nowicki

Projekt

Morski Widok****, Krynica Morska

Kategoria

Hotele

Morski Widok**** - klasyka relaksu

Nowy czterogwiazdkowy hotel w Krynicy Morskiej to piękna transkrypcja uroku nadmorskich wydm i lasów na kod architektury wnętrz.

Inwestycja: Hotel Morski Widok****, Krynica Morska

Autorzy projektu: AB Projekt, Biuro Projektowe Nowicki

Wykładzina zastosowana w projekcie: Highline: Nature, Arts&Crafts

Zdjęcia: materiały prasowe

Otoczenie jest często ostatecznym testem projektu architektonicznego. Ciągłość krajobrazu, bryły, a finalnie wnętrz jest doskonałym sposobem nie tylko na harmonię przestrzeni, ale także kojący stan relaksu gości obiektu. W hotelu Morski Widok paralela architektury i natury jest znakiem rozpoznawczym, a przede wszystkim gwarancją doskonałego odpoczynku.

Beże i błękity – synonim Bałtyku

Wnętrza hotelu Morski Widok są zakorzenione w otaczającej budynek przyrodzie do tego stopnia, że ich nadmorska proweniencja jest znakomicie czytelna i oczywista. Wykorzystana przez autorów projektu kolorystyka bazuje na piaskowych beżach, morskich błękitach i kremowej bieli. Dzięki temu połączeniu morskie analogie stają się podskórnym tętnem, DNA hotelu.

“Piasek na bałtyckiej plaży jest oczywisty… wydmy i fale również!
Dla mieszkańca nadmorskiej miejscowości, dla nas, to odniesienie najprostsze, najbliższe, naturalne… i o dziwo, nigdy się nie nudzi.
Na morze można patrzeć „zawsze”… wybór wydawał się zatem oczywisty” – mówią autorzy projektu

Mocne barwy nie są tutaj wyłącznie akcentem. Pojawiają się jako fundament wnętrza w postaci wykładzin lub w barwie ściany, stanowiącej główny element wystroju pokoju.

Materiały, które otulają

Hotel, dom z dala od domu, musi odznaczać się niepowtarzalną atmosferą i przytulnością, otaczając gości komfortem. Morski Widok jest wypełniony ciekawymi teksturami i naturalnymi materiałami, takimi jak naturalny dąb czy też ratan. Wnętrza znakomicie ocieplają tekstylia, takie jak tapicerowane zagłówki, krzesła i sofy. Meble o drewnianych powierzchniach uzupełniają białe, metalowe stelaże, które dodają lekkości kompozycji. Ściany są pokryte tapetą o delikatnej strukturze, co doskonale koresponduje z łagodnymi teksturami na pozostałych tekstylnych powierzchniach oraz podłodze.

“Postawiliśmy na proste skojarzenia: miękki piasek, niebieskie fale, drewno o jasnej, „wypłukanej” barwie, biel delikatnych stelaży i rattan. To synonimy wakacji nad morzem!” – opowiadają Agata Pietraszko-Jankowska z AB Projekt oraz Arkadiusz Nowicki, autorzy projektu.

Wykładziny: miękkość i struktura

W projekcie wykorzystano cztery wzory wykładzin, wszystkie połączone nie tylko wspólnym mianownikiem palety kolorystycznej, ale także taktylnej struktury, przywodzącej na myśl piasek i wydmy. Oczywistym rozwiązaniem jest zastosowanie wzoru Ripple Sand z kolekcji Nature, który stanowi w zasadzie fotograficzne odwzorowanie linii pływów na plaży. Wzór River of Live, także z kolekcji Nature, to z kolei alegoria spotkania morza z ziemią. Oli Paint z kolekcji Arts&Crafts przywodzi na myśl jednoczesną szorstkość i ulotność piasku, przesypującego się między palcami.

“W korytarzach wędrujemy wzdłuż pofalowanej linii brzegowej.

W pokojach, w zależności czy skręciliśmy w stronę plaży – mamy pod stopami miękki piasek, czy w stronę morza – mamy granat bałtyckiej głębi.  

A nad głowami  fruwają mewy…

…wszak to „Morski widok”.”

logo_cs

Znajdź nas na:

Carpet Studio      |     44 – 240 Żory,  ul. Boczna 8, bud. 3, lok. 201     |       office@carpetstudio.pl      |       + 48 602 184 548