Marmorosch: Marriott otulony miękką perfekcją

Luksusowa marka Autograph Collection by Marriott to unikatowe doświadczenia hotelowe, zaprojektowane tak, by pozostawiać niezatarte wspomnienia. Celująca w najwyższego poziomu segment marka obejmuje ponad 200 niezależnych hoteli na całym świecie. Apex Alliance, właściciel 4 hoteli w Bukareszcie, podjął decyzję o transformacji wyjątkowego wnętrza w 5-gwiazdkowy hotel. Marmorosch został oficjalnie otwarty w sierpniu 2021.

Urzekający wystrój

Hotel jest zlokalizowany w dawnym Banku Marmorosch-Blank, w pałacu na Starym Mieście w Bukareszcie, niedaleko pałacu Narodowego Banku Rumunii. Przeistoczenie budynku w hotel kosztowało 42 miliony EUR i trwało 3 lata. Dziedzictwo stylu Art Deco i secesji zostało obudzone. Naturalnie bogata architektura odzwierciedla koncept projektu wnętrz i opowiada historię epoki, wywołując ekscytujące poczucie bliskości historii i optymizmu. Marmorosch zawiera 2017 pokoi, zarówno standardowych, jak i apartamentów.

Wytworna różnorodność w harmonii

Zespół projektowy – Carpet&More i Apex Alliance –  postanowił stworzyć eleganckie środowisko, które doskonale wpisze się w historię budynku, jego architekturę i reputację. Bardziej szczegółowy brief zawierał postulat stworzenia luksusowej atmosfery w całym wnętrzu, o pełnej harmonii pomiędzy różnorodnymi przestrzeniami.

Punktem wyjścia dla szytych na miarę wzorów wykładzin był marmur, którego tekstura stała się tematem przewodnim wnętrza, inspirowanego jego dramatycznym wyglądem, ekskluzywną sztuką stworzoną przez naturę – którą odnajdujemy teraz w różnorakich pałacach na całym świecie. Biorąd pod uwagę wszechstronność i różny stopień skomplikowania rysunku marmuru, ideą stało się przetłumaczenie wizualnej mowy marmuru na miękką strukturę wykładziny. Inne przestrzenie, takie jak korytarze, zostały wyposażone w wykładziny w bogatych, nasyconych kolorach.

„Wykładzina jest synonimem komfortu. Szukaliśmy wykładziny, która stworzy odpowiednią atmosferę i spełni wymagania różnorodności zarówno w zakresie przestrzeni, jak i ich nastrojów.”

–Andrea Orhei Sorescu, Carpet&More

Piękno pochłaniające hałas

Zdając sobie w pełni sprawę z tego, że akustyka ma niezwykle istotny wpływ na atmosferę hotelu, do projektu wprowadzono materiały efektywnie pochłaniające dźwięk. W dużych, publicznych przestrzeniach, takich jak recepcja, restauracje i sale konferencyjne potrzeba znacznej poprawy akustyki była ogromna, ze względu na rozległe otwarte powierzchnie i wysokie sufity. By sprostać tym wyzwaniom, a także ze względów wizualnych, zamontowano drewniane panele oraz ułożono dywany, które oprócz tworzenia przyjemnej atmosfery, pomagają wydzielić konkretne przestrzenie.

Ze względu na bardziej osobiste użytkowanie, architektura korytarzy i pokoi wymagała bardziej delikatnego podejścia, które jednocześnie będzie równie efektywne w osiągnięciu wysokiego komfortu i poprawie akustyki. Naturalnym wyborem były tutaj pluszowe wykładziny. Butelkowa zieleń i tony oberżyny dodają ciepła i spokojnego nastroju.

Jak nic innego

Zespół kreatywny celował w połączenie naturalnego przepływu kolorów z pokoju do pokoju dzięki idealnie zestrojonym materiałom. Wykładziny w rolce i dywany o obfitych wymiarach doskonale pasują do wnętrz i pomagają spełnić ten cel. Wykładziny są bardzo cennym elementem atmosfery i niektóre z nich stanowią indywidualne dzieła sztuki.

Chcesz stworzyć własny luksus, szyty na miarę?

Ten 5-gwiazdkowy hotel postawił na ekskluzywne wykładziny jakości 80/20 wełna/nylon z konceptu Highline o całkowitej wolności projektowej. Zobacz, w jaki sposób stworzyć wykładzinę o indywidualnym projekcie i stwórz własne dzieło sztuki. Z radością wspieramy każdy  projekt poprzez cały proces, zapraszamy więc do kontaktu i skorzystania z naszego doświadczenia.

Inwestycja: Marmorosch by Marriott

Wykładzina: EGE Carpets wzór indywidualny

Zdjęcia: Ege Carpets

logo_cs

Znajdź nas na:

Carpet Studio      |     44 – 240 Żory,  ul. Boczna 8, bud. 3, lok. 201     |       office@carpetstudio.pl      |       + 48 602 184 548