Marka

EGE

Kolekcje

Highline

Architekt

Kolorplus

Projekt

Maloves SPA & Resort

Kategoria

Hotele

Hotel Maloves SPA & Resort

Nowa twarz hotelu Maloves to dowód na to, że stonowane barwy mogą być wyraziste, a kojące wnętrza – pełne charakteru. Projekt autorstwa pracowni Kolorplus doskonale oddaje nadmorską atmosferę odpoczynku, jednocześnie wprowadzając gościa w aurę elegancji i piękna.

Inwestycja: Maloves SPA & Resort

Autorzy projektu: Pracownia Kolorplus

Wykładziny zastosowane w projekcie: EGE, kolekcja Highline, wzór Terra

WNĘTRZE w nowej odsłonie

Dotychczas hotel Maloves kojarzył się z ciężką purpurą, brązem i zielenią.

„Po przyjęciu zlecenia na modernizację hotelu przeprowadziliśmy w zespole KOLORPLUS analizę zastanych wnętrz. Uderzający był przede wszystkim kontrast tej estetyki z sąsiedztwem obiektu: nadmorskim bulwarem, plażami Władysławowa, szarością nieba i beżem piasku – czyli kolorami polskiego morza o każdej porze roku. W hotelu królowały ciemne, gęste wnętrza z brązowymi wykładzinami i zielonymi tkaninami w oknach, co potęgowało wrażenie przestrzeni dusznych i mniejszych niż w rzeczywistości. Istotą projektu stało się `wpuszczenie` do wnętrz światła i powietrza, rozjaśnienie ich, przywrócenie uczucia czystości i gościnności, które – w naszym odczuciu – powinno towarzyszyć gościom każdego hotelu. Sądzę, że w pokojach już się to udało.” – opowiada nam Magdalena Szkarłat Meszczyńska, właścicielka pracowni Kolorplus, autorka projektu.

 

0

m2

0

piętra

Modernizacja, jakiej podjęła się pracownia Kolorplus, stworzyła jasne, wręcz świetliste wnętrza o pełnej uroku stylistyce. Klasyczne, ponadczasowe beże, od jasno-piaskowych tonów po cynową, bogatą barwę zasłon, podkreślają szlachetne piękno wprowadzonego w akcentach błękitu i granatu. Błękit jest tu obecny w wysublimowanych dodatkach, jako wątek niezwykłego kilimu podłogi, w miękkiej teksturze tapicerki. Wnętrze jest połączeniem miękkich barw, subtelnych faktur i organicznych kształtów, obecnych w dębowych wykończeniach mebli lub lameli i rozmytych falach wzoru wykładziny. Kompozycję łagodnych rozmyć równoważy tkanina w geometrycznym wzorze, przypominającym ornamenty epoki Art Deco. Klamrą, spinającą białe tło ścian i delikatne powierzchnie są zagłówki – z pionowymi pikowaniami w szlachetnym indygo lub wyrazistej, mięsistej, szarej tkaniny.

EGE TERRA

Eteryczny, rozmyty wzór na podłodze to całkowicie nieznana wersja pięknego wzoru Terra marki Ege Carpets. Jego inspiracją jest powierzchnia Ziemi widziana z lotu ptaka. Niejednolite powierzchnie, przenikające się odcienie i swobodne melanże to ukłon w stronę płaszczyzn pustyń, lasów czy mórz i ich różnorodnych tekstur. W projekcie dla hotelu Maloves Terra otrzymała zupełnie nowy wyraz dzięki autorskiej kolorystyce. Płynnie przenikające się beże, zaakcentowane oranżem i błękitem przywodzą na myśl oniryczną, fantazyjną interpretację sennej krainy luksusu i wypoczynku.

Wzór Terra został opracowany dla konceptu ReForm – opartego na konstrukcji pętelkowej o gramaturze 950g/m2. W tym projekcie został przeniesiony na zupełnie inny podkład: na wykładzinę o gramaturze 1100g/m2.

„Koncept ReForm nie był idealnym rozwiązaniem dla tego projektu, ponieważ tutaj priorytetem była najwyższa hotelowa jakość – tłumaczy Andrea Głowala, architekt z Biura Projektowego Carpet Studio, oficjalnego dystrybutora Ege Carpets w Polsce. – Dlatego zdecydowaliśmy się na zastosowanie zrekoloryzowanego wzoru w autorskiej kolorystyce na gramaturze 1100 m/m2, dzięki czemu osiągnęliśmy efekt miękkiej, puszystej powierzchni, nadającej przestrzeni efekt luksusu i komfortu.”

Dzięki temu zabiegowi i skrupulatnemu dobraniu palety kolorystycznej, Terra w Maloves jest idealnym nawiązaniem do urokliwej, nadmorskiej lokalizacji.

Kolejne kroki

Rewitalizacja pokoi hotelowych to nie koniec pracy nad wnętrzami Maloves.

„Ta estetyka “światła i lekkości” będzie nam towarzyszyć w całym procesie projektowym, a przed nami jeszcze mnóstwo pracy: są przestrzenie wspólne, restauracje i bary, basen, spa.” – zdradza Magdalena Szkarłat-Meszczyńska.

logo_cs

Znajdź nas na:

Carpet Studio      |     44 – 240 Żory,  ul. Boczna 8, bud. 3, lok. 201     |       office@carpetstudio.pl      |       + 48 602 184 548