Highline Atelier Monsieur Christiana Lacroix – osobista opowieść o pasji

Kolekcja Atelier w koncepcie Highline to dzieło kreatora mody o światowym formacie, Monsieur Christiana Lacroix. Jest odbiciem jego pasji, osobistej historii i magicznej wizji świata, tak czytelnej w jego twórczości.

„Dla mnie wykładzina to czyste płótno, na którym mogę wyrazić swoje pasje, rysunki, kolaże, wzory w czerni i bieli lub w kolorze, albumy starych zdjęć z moich osobistych archiwów…” – Monsieur Christian Lacroix

Atelier to trzy linie, odzwierciedlające fascynację Mistrza modą, strukturą minerałów i taktylnym urokiem grawerunku.

„Wykładzina jest w równym stopniu strojem, co pokryciem. Zdobi podłogę w ten sam sposób, w jaki tapeta zdobi ścianę, a materiał ubiera ciało” – mówi Monsieur Christian Lacroix.

wzory

16

jakości

9

dostępna jako

rolka

rekoloryzacja

prosimy o kontakt

minimalne zamówienie

1 m

użytkowanie

EN1307 standard/Class 33 or 32 – użytkowanie standardowe lub intensywne użytkowanie komercyjne

certyfikacja

Cradle to Cradle CertifiedTM
Indoor Air Comfort Gold

termin wysyłki

2-3 tygodnie od zamówienia

próbki

2-4 dni plus transport

Textile

Linia Textile to czytelna i oczywista alegoria miłości projektanta do świata mody. To dziennik osobistych rozważań nad etnicznymi wzorami i ich kreatywna transformacja. Znajdziemy tutaj bogate patchworki, jedwabne draperie, bujne paisleys i połyskliwe tafle żakardu.

 

„Kolekcja historycznych tekstyliów, ponadczasowych i ponadkulturowych, to dla mnie niekończąca się inspiracja. Tradycyjne kaszmiry, etniczne tkaniny zdobione cekinami w iluzjonistycznym efekcie i piękne fale ludowych wstążek. Wszystko skoordynowane ze spokojniejszymi, monochromatycznymi wzorami; drapowany efekt fałd aksamitu, wzór jodełki i fryzy oraz jednolite, teksturalne efekty, w ciepłych i chłodnych paletach kolorystycznych zdominowanych przez błękity, złoto i starożytne odcienie czerwieni.”

Mineral

Monsieur Christian Lacroix jest kolekcjonerem minerałów i kamieni. Naturalnie zatem ten element znalazł się w jego kolekcji, jako inspiracja linii Mineral. To hołd pięknu mozaik, kamienistych plaż, bruku i łupku.

„Wykładzina nie tylko ubiera podłogi, ale je także zmiękcza, ociepla, sprawia, że są ciche, pokrywając płyty i kamienie, które przez stulecia zapewniały jeden z głównym elementów dekoracyjnych w niegdysiejszych rezydencjach. Czasem rustykalne, czasem wyrafinowane. Czasem bogate, czasem skromne. Mając w pamięci te ornamenty starożytnej i klasycznej architektury, chciałem stworzyć optyczną iluzję w wykładzinie, wyobrażającą wiekowe dekoracje, inspirowane przez stare budynki w mojej rodzinnej miejscowości Arles. Szachownicowe płytki w pałacu arcybiskupim, galo-romańskie mozaiki w starożytnych willach, wykonane z kamieni z doliny Crau, z wykorzystaniem odcieni szarości, lub nawet prościej – ziarna minerałów zamknięta w podłodze jak klejnoty.”

Gravure

Ostatnia linia kolekcji to inspiracja zabytkami z rodzinnych stron Mistrza. Odkrywamy tu rewię XIX -wiecznych strojów w baśniowej, ptasiej odsłonie, taniec motyli i prowansalskie pejzaże.

„W tej trzeciej tematyce, wykładzina jest ozdobiona kolekcją akwafort wyobrażeniowego krajobrazu inspirowanego miasteczkami Prowansji i bujnymi, śródziemnomorskimi wzgórzami. To album z kolażem XIX wiecznej mody, lot motyli, abstrakcyjne szkice i graffiti; smugi tuszu, które tworzą motyw chmur.”

Monsieur Christian Lacroix

Kolekcja Atelier w koncepcie Highline to dzieło kreatora mody o światowym formacie, Monsieur Christiana Lacroix. Jest odbiciem jego pasji, osobistej historii i magicznej wizji świata, tak czytelnej w jego twórczości.

Zielony wybór

Atelier zawiera w swojej ofercie jakość Highline 1100, produkowane z regenerowanych włókien ECONYL. Wyprodukowane ze zużytych sieci rybackich i odpadów przemysłowych, Atelier to piękne połączenie odpowiedzialności środowiskowej z architekturą wnętrz.

Kolekcja Atelier dostępna jest jako wykładzina w rolce, w 9 jakościach i 16 unikalnych wzorach.

logo_cs

Znajdź nas na:

Carpet Studio      |     44 – 240 Żory,  ul. Boczna 8, bud. 3, lok. 201     |       office@carpetstudio.pl      |       + 48 602 184 548