Marka

EGE

Kolekcje

Highline, Canvas Collage

Projekt

Hotel Termalny****

Kategoria

Hotel

Hotel Termalny**** w Uniejowie czyli gdy architekt wnętrz tworzy własny hotel

Uniejów to niewielkie miasteczko na brzegu Warty. Jego historia jest burzliwa, pełna kulturowych spotkań i rycerskich tradycji. O jego turystycznym charakterze zadecydował jednak status uzdrowiska, nadany ze względu na obecność ciepłych wód leczniczych. W tym urokliwym miejscu powstał Hotel Termalny**** – połączenie futurystycznej architektury, doskonałego wzornictwa i komfortu.

Inwestycja: Hotel Termalny 

Wykładziny zastosowane w projekcie: EGE Canvas Collage by Nicolette Brunklaus

Zdjęcia: Daniel Wojciechowski

Uzdrowiskowa magia Warty

Inspiracją do powstania Hotelu był urokliwy pejzaż Warty i zabytkowego Parku. Nowoczesna bryła – autorstwa łódzkiej pracowni Kiwi – nawiązuje kształtem do zarysu statku, a jej prosta forma doskonale wpisuje się w nostalgiczny krajobraz.

Wnętrza to dzieło właścicielki obiektu, Pani Magdaleny Szafarz. Absolwentka architektury wnętrz na Politechnice w Mediolanie, z ogromną wrażliwością odczytała charakter otaczającego inwestycję krajobrazu i przeniosła jego urok do swojego projektu.

Turkus i Canvas – kompozycja doskonała

Harmonijna paleta kolorystyczna, oparta na gamie szarości, ocieplona została jasnym drewnem i zwieńczona szlachetnym turkusem – hołdem dla żywiołu wody i tworzącej aurę okolicy Warty oraz Term Uniejowskich. O marynistycznej koncepcji architektonicznej we wnętrzach przypomina nie tylko nieustannie towarzyszący gościom piękny widok na taflę rzeki, ale także nawiązujące do okrętowych form okna. W drobiazgowo zaprojektowanych, funkcjonalnych i harmonijnych wnętrzach, kompozycję doskonale uzupełnia wykładzina marki Ege, o wzorze Rewoven. To część kolekcji Canvas Collage, inspirowanej połączeniem ulotnego piękna kwiatów i tekstyliów. Jej delikatny rysunek, odległe echo szwów, nici i tekstur, utrzymanych w pastelowych barwach, stanowi doskonały fundament dla funkcjonalnych, intymnych przestrzeni hotelowych pokoi.

W Sali konferencyjnej także spotykamy podobny, uniwersalny dla Hotelu schemat. Podłogi zdobi tutaj wykładzina we wzorze Octo, z tej samej kolekcji, i utrzymana w tym samej palecie. Jej nieco bardziej zdefiniowane linie nadają charakter stonowanej przestrzeni.

„Wykładziny bardzo się nam podobają i są bardzo funkcjonalne – mówią Magdalena i Michał Szafarz, właściciele obiektu. – Goście bardzo zwracają na nie uwagę, a reakcje są tylko pozytywne.”

logo_cs

Znajdź nas na:

Carpet Studio      |     44 – 240 Żory,  ul. Boczna 8, bud. 3, lok. 201     |       office@carpetstudio.pl      |       + 48 602 184 548