Marka

EGE 

Kolekcje

wzory specjalne 

Architekt

AGK Projekt

Projekt

Hampton by Hilton Warsaw Reduta

Kategoria

Hotele

Hampton by Hilton Warsaw Reduta – baw się wzorem!

Feeria wzorów, kształtów i barw. Wnętrza Hampton by Hilton Warsaw Reduta to zabawa formą, radosny kalejdoskop tekstur i pogodna improwizacja na temat miejskich klimatów.

Inwestycja: Hampton by Hilton Warsaw Reduta

Autorzy projektu: AGK Projekt

Wykładzina zastosowana w projekcie: jakość 14040

 

Zdjęcia: Carpet Studio

Lobby połączone ze strefą śniadaniową w jasnym pomieszczeniu na planie wydłużonego prostokąta pomysłowo rozdzielono łukami podwieszonego sufitu. Łuki te w niezwykle ciekawy sposób powiela podłoga i jej różne rodzaje wykończenia. Łuki znajdujemy także w ściankach oddzielających poszczególne powierzchnie oraz nawet w kształtach ścian. Swobodną grę przestrzenią wypełniają jasne, ciepłe barwy, drewno i świetne, współczesne wzornictwo, inspirowane stylem połowy wieku. Wnętrza pokoi to niezwykle przytulna interpretacja miejskich historii i legend. Jak w każdym świetnym projekcie, nie ma miejsca na przypadkowe powierzchnie. Podłoga stała się zatem kanwą, na której zbudowano tę figlarną, wciągającą gościa do wnętrza harmonijną konstrukcją form.

Wykładziny ege – wzór i kształt

Autorzy projektu potraktowali podłogę – nie tylko podłogę zresztą – jak płótno, czy też taflę, którą można dowolnie modelować, by uzyskać ciekawe, niebanalne, nieoczywiste ograniczenie tworzonej przestrzeni. Wykładzina w lobby – sąsiadująca z kaflami o wzorze kamienia – powiela łuk sufitu, dzięki czemu umieszczona wewnątrz powierzchnia jest w czytelny, ale subtelny sposób wydzielona. Dzięki częstemu zastosowaniu łuków, złamana została długa linia przestrzeni na parterze, a wzrok krąży, wciągany do wnętrza, zamiast odbijać się od jego krawędzi. Wzór wykładziny, przypominający suwak, świetnie i dowcipnie koresponduje z tapetą sali konferencyjnej, przestawiającą ikony stołecznej architektury, pomysłowo wkomponowane w kalejdoskopową układankę.

Korytarze to często trudna przestrzeń, jednak dzięki ciepłej, drewnianej okładzinie ścian i barwnej wykładzinie w geometryczny wzór, udało się stworzyć przytulne, optymistyczne wnętrze. Podobny, lecz nieco spokojniejszy układ trójkątów i wieloboków wykorzystano w pokojach, gdzie ułożone na panelach o barwie drewna dywany podkreślają zastosowaną paletę barw.

Wnętrza hotelu Hampton by Hilton są ciepłe, zapraszające i optymistyczne. To najlepszy dowód na to, że zabawa teksturami i formami może stworzyć pogodną przestrzeń, w której każdy będzie czuł się swobodnie.

Galeria zdjęć

logo_cs

Znajdź nas na:

Carpet Studio      |     44 – 240 Żory,  ul. Boczna 8, bud. 3, lok. 201     |       office@carpetstudio.pl      |       + 48 602 184 548