EGE reform mark of time

Łącząc surową, lecz poetycką wzorniczą opowieść z prawdziwie zrównoważonym konceptem produktowym, oferującym wiele praktycznych korzyści, takich jak poprawa akustyki i elastyczność, ReForm Mark of Time to propozycja dla współczesnych wnętrz i wymagających projektów.

wzory/kolory

2 wzory, każdy w 15 kolorach

jakości

1

dostępna jako

wykładzina w rolce
płytki dywanowe
Figura

rekoloryzacja

nie

minimalne zamówienie

rolka - brak
48x48 - brak
96x96 cm i 24x96 cm = 40 m2
Figura = 40 m2

użytkowanie

EN1307 klasa 33 – intensywne użytkowanie komercyjne

certyfikacja

Cradle to Cradle CertifiedTM
Indoor Air Comfort Gold

termin wysyłki

2-3 tygodnie od zamówienia

próbki

2-4 dni plus transport

Surowy wygląd i odbiór

Wyrzeźbione przez starożytne siły, skały są odciskiem palca historii Ziemi. Niosąc ciężar stuleci, każdy kamień to podróż przez czas i krajobraz, tak niezmierzone, że niemożliwe dla nas do objęcia myślą. Poprzez ich nieśmiertelne istnienie są obiektem wielu mitów i legend, a ich wielkość potwierdza, że jesteśmy tylko nieznacznym epizodem w tej sejsmicznej historii.

Wbrew pozornej statyczności, twarz kamienia, opierając się żywiołom, w istocie ciągle się zmienia, by finalnie poddać się naturze. Chyląc się ku chtonicznemu chaosowi, rozpad kamienia tworzy nową strukturę, a wody wymywają minerały o szklących się barwach. Wiecznie się przemieszczając, powierzchnia Ziemi przeobraża swoją twarz i odkrywa nowe piękno.

Bedrock 48x48 cm tiles, storm. Landslide płytka 48x48 cm, storm

W kolekcji Mark of Time wielopoziomowa konstrukcja pętelkowa tworzy rzeźbioną teksturę, w której odbija się kolizja powłok Ziemi. Odchylone, chaotyczne i organiczne elementy łączą się, by zdefiniować dwa współistniejące wzory, Bedrock i Landslide, które mogą być wykorzystane oddzielnie lub razem, by stworzyć dramatyczną ekspresję na powierzchni podłogi.


Minerały, w tym lapis i serpentyna, były inspiracją palety kolorystycznej stonowanych neutralnych odcieni, uzupełnionych starannie wybranymi barwami komplementarnymi.

Bedrock

Bedrock ma miękką teksturę i jest podstawą kolekcji. Warstwy stworzone przez siły żywiołów upadają, by stworzyć kształty zaklęte w czas.


Wzór jest dostępny w 15 kolorach „ton w ton”.

Landslide

Landslide to wzór zainspirowany strukturą zwietrzałego kamienia. Każdy kamień ma swoją historię, opowieść o kolejnych pęknięciach i rozpadzie.
Wzór jest dostępny w 15 bogatych tonalnych kombinacjach.

Projektant

Autorką kolekcji Mark of Time jest Carol Appleton. Doświadczona projektantka tekstyliów i dyrektor kreatywna, Carol jest także talentem, który zaprojektował ReForm Memory, Legend i Artworks.

Kształty i rozmiary

Wzory Bedrock i Landslide są dostępne jako płytki dywanowe, płytki Figura oraz wykładzina w rolce, oferując wielość opcji wzorniczych dla każdej powierzchni podłogowej. Dlatego też dzięki tej kolekcji można stworzyć wyróżniającą i funkcjonalną przestrzeń, oferującą elastyczność i różnorodność w swojej ekspresji.


Kwadratowe płytki dostępne są w dwóch rozmiarach: 48×48 i 96x96cm. Mogą być one montowane w monolitycznym stylu, by imitowały wykładzinę w rolce, lub naprzemiennie, by wzory i kierunki układu włókna tworzyły inne ułożenie.

Płytki prostokątne dostępne są w rozmiarze 24×96 i razem z konceptem Figura, tworzą innowacyjne kształty i dodają geometrycznego wymiaru do tekstury wzoru.


Mark of Time jest dostępna w szerokiej palecie współczesnych kolorów, od subtelnych odcieni „ton w ton”, do bogatych barw, starannie dobranych tak, by tworzyły idealne połączenia. Pozwala to na zastosowanie różnych możliwości rozplanowania przestrzeni, wydzielenia stref oraz kierowania gości. Oba wzory mogą być zastosowane w rozwiązaniu o ciągłej powierzchni dzięki wykorzystaniu wykładziny w rolce, dostępnej o szerokości 4 metry.

Odpady nie są odpadami, dopóki nie zostaną zmarnowane

Kolekcja Mark of Time jest wykonana z materiałów odpowiedzialnych środowiskowo i posiada certyfikaty Cradle to Cradle oraz Indoor Air Comfort Gold. Jest to naprawdę „zielone” rozwiązanie dla każdego projektu podłogi.


Wykorzystujemy plastykowe butelki do produkcji opatentowanego podkładu Ecotrust. Butelki są przetworzone w miękki, lecz wytrzymały materiał podobny do filcu, o długiej trwałości i znakomitych właściwościach akustycznych. Podkład Ecotrust jest stosowany we wszystkich płytkach dywanowych.


Zużyte sieci rybackie i inne przemysłowe odpady służą do produkcji przędzy, z której wykonujemy wiele naszych wykładzin. Sieci to jedna dziesiąta śmieci zalegających w oceanach, dryfujące miesiącami i zagrażające morskim organizmom. Gdy zostaną zebrane, są czyszczone i rozłożone na cząsteczki, by powstała z nich trwała i odporna przędza – zarówno zregenerowana, jak i nadająca się do regeneracji.

Jesteśmy, by pomóc

Jeśli chcesz stworzyć swój własny, piękny Znak Czasu w Twoim projekcie podłogi, jesteśmy, by pomóc. Zamów nową broszurę i próbki, by zobaczyć wszystkie możliwości, jakie oferuje nowa kolekcja. Odpowiemy na każde Twoje pytanie i nie możemy się doczekać, by pomóc Ci w Twoim nowym projekcie!

logo_cs

Znajdź nas na:

Carpet Studio       |      44 – 240 Żory,  ul. Boczna 8, bud. 3, lok. 201       |         office@carpetstudio.pl        |         + 48 602 184 548