Ege Carpets odznaczone Platinum Score przez Ecovadis!

Filozofia zamkniętego obiegu i zielonej nici to fundament Ege Carpets. Stałe wysiłki w celu podniesienia wartości prośrodowiskowych rozwiązań i ekologicznej produkcji nie pozostają niezauważone i niedocenione przez światowe organizacje promujące zrównoważony rozwój. Do prestiżowych certyfikatów, takich jak Cradle to Cradle, dołączyła właśnie platynowa odznaka EcoVadis.

Ecovadis - 75 000 ocenionych firm

Założona w 2007 roku w Paryżu, Ecovadis jest największą światową organizacją, dostarczającą biznesowe oceny w aspekcie zrównoważonego rozwoju i działań prośrodowiskowych. W tym roku liczba ocenionych firm przekroczyła 75 tysięcy, co czyni Ecovadis najszerszym dostawcą informacji na temat ekologicznego tła producentów zarówno dla interesariuszy, jak i klientów.

Metodologia Ecovadis jest oparta na uznanych międzynarodowych standardach, takich jak pakt ONZ Global Compact czy Global Reporting Initiative (Światowa Inicjatywa Raportująca). Ocena każdego przedsiębiorstwa obejmuje cztery podstawowe składniki:

– środowisko

– prawa człowieka

– etyka

– zrównoważona produkcja

Platynowa Odznaka oznacza, że wyróżniona nią firma znajduje się w 1% ocenionych producentów, którzy otrzymali najwyższy wynik w czterech wymienionych kategoriach. Weryfikacja odbywa się na podstawie kwestionariusza zawierającego ponad 150 pytań, z których każde wymaga materiałów prezentujących stan faktyczny, jako dowód.

EGE Carpets w ratingu Ecovadis

Punktacja Ege Carpets przestawia się następująco:

– środowisko: 90 punktów na 100 (średnia: 45)

– prawa człowieka – 80 punktów na 100 (średnia 45)

– etyka – 80 punktów na 100 (średnia 39)

– zrównoważona produkcja – 80 punktów na 100 (średnia 35)

Ogólny wynik to 84 punkty na 100, podczas gdy średnia uzyskiwana przez oceniane przedsiębiorstwa to 43.

Wybór, który ma znaczenie

Coraz więcej firm – podobnie jak i osób prywatnych – na całym świecie warunkuje wybór swoich dostawców nie tylko jakością ich wyrobów, ale także stojącą za nimi filozofią i stosunkiem do środowiska i społeczności. Jesteśmy dumni, że EGE Carpets zostało docenione tak wysoką oceną. Jest to dowód, że stosowane przez Ege Group procedury, rozwiązania oraz szeroki sposób działania są właściwą, zieloną  drogą do lepszej przyszłości dla nas wszystkich.

logo_cs

Znajdź nas na:

Carpet Studio      |     44 – 240 Żory,  ul. Boczna 8, bud. 3, lok. 201     |       office@carpetstudio.pl      |       + 48 602 184 548