Marka

EGE 

Kolekcje

Highline 

Architekt

MIXD

Projekt

biuro Echo Investment

Kategoria

Biura

W śnie, opowieści i w projekcie wszystko jest możliwe

Echo Investment działa w branży deweloperskiej i projekt ich nowego biura musiał odzwierciedlać architektoniczno-urbanistyczny charakter firmy. MIXD, autorzy projektu, czerpali pełnymi garściami z szeregu inspiracji, mniej lub bardziej oczywistych. Jedną z nich była „Incepcja” Christophera Nolana. Inną – miejsce, w którym mieści się biuro –  Browary Warszawskie.

Inwestycja:

Echo Investment

Autorzy projektu:

MIXD

Wykładzina zastosowana w projekcie:

Ege Highline, kolekcja Graphic, wzory: Glass Distortion, Colour Blocking, rekoloryzowane

Zdjęcia: Studio Pion

Nieograniczone możliwości

W śnie i w projekcie ograniczeń nie ma. Biuro Echo Investment to najlepsza ilustracja tej tezy. Podobnie jak w projektach snów – swoistej „silni” tego zdania – we wspomnianym filmie, gdzie nie istnieją żadne zasady czy prawa fizyki. W opowieści dowolność jest nieograniczona, w rzeczywistej realizacji doskonałymi narzędziami są iluzje optyczne i graficzne alegorie. Wyobraźnia i kreatywność architekta nie znajduje żadnych granic, podobnie jak narracja fantastycznej historii. Dlatego w biurze Echo Investment już po przekroczeniu progu znajdujemy się w świecie abstrakcyjnych form i energii kreacji. Przestrzeń, jako siedziba zarządu firmy, jest niezwykle elegancka i wykończona z ogromną dbałością o detale, jednak w każdym kadrze wnętrza widać radość tworzenia, projektowania i zaskakiwania.

Perspektywa, skala, forma, kreacja i technologia

Biuro Echo Investment to zabawa z pojęciami bliskimi  działalności firmy, a także architektoniczna alegoria jej inwestycji i wartości. Przestrzeń ma przypominać, że treścią działań Echo Investment jest tworzenie przyjaznych dla użytkowników miejsc i budynków, a narzędzia do ich realizacji są do dyspozycji każdego – ich wykorzystanie warunkuje jedynie inwencja i odwaga. W poszczególnych pomieszczeniach spotykamy kolejne elementy nieoczekiwane, nieoczywiste, nawiązujące do nieskończonych możliwości projektowych. Zanurzamy się w iluzje optyczne, takie jak niemożliwy trójkąt Penrose’a lub odwracająca perspektywę soczewka, pięknie zobrazowane także  w rekoloryzowanym wzorze Glass Distortion wykładziny Ege.

Struktura i kolor

Komfort pracy jest oczywistym przedłużeniem koncepcji tworzenia przyjaznych dla ludzi miejsc. Dlatego biuro Echo Investment to przede wszystkim doskonała funkcjonalność przestrzeni i wyposażenie o wysokich parametrach akustycznych. Strefy pracy indywidualnej przeplatają się z przestrzeniami hot desków oraz miejscami spotkań. Wykładzina i sufitowe panele akustyczne zwiększają komfort pracy. Wzór Colour Blocking w indywidualnej kolorystyce doskonale podkreśla miękkie strefy wypoczynkowe. Szlachetne materiały, takie jak inspirowana browarniczymi kadziami miedź, ceramika, metal i miękkie tekstylia, nadają przestrzeni domowej przytulności, nie tracąc niczego z wysublimowanej elegancji. Całość utrzymana jest w ciepłej palecie barw, pełnej kolorów ziemi, beży i brązów, akcentowanych oranżem. Geometryczny wzór wykładziny scala całość i nadaje jej lekkości, efektownie zwieńczonej listwowym sufitem.

Odpowiedzialne projektowanie

Branża, w jakiej działa gospodarz przestrzeni – architektura i urbanistyka – ma z jednej strony swój niechlubny wkład w degradację środowiska naturalnego, a z drugiej – ma także ogromny potencjał zminimalizowania negatywnego wpływu dzięki odpowiedzialnym decyzjom. Jednym ze sposobów na ograniczenie emisyjności oraz produkcji ropopochodnych odpadów jest wykorzystanie surowców pochodzących z recyklingu, takich jak wykładziny marki Ege. Dzięki przędzy Econyl, wykonanej z przetworzonych odpadów przemysłowych, Ege wspiera odzyskiwanie zalegających w morzach i oceanach sieci rybackich. Wierzymy, że coraz szersze wykorzystanie materiałów o niskim śladzie węglowym stanie się wkrótce standardem wśród inwestorów i projektantów.

Galeria zdjęć

logo_cs

Znajdź nas na:

Carpet Studio      |     44 – 240 Żory,  ul. Boczna 8, bud. 3, lok. 201     |       office@carpetstudio.pl      |       + 48 602 184 548