Marka

EGE

Kolekcje

Highline: Atelier

Architekt

FBT & Miastkowska Interior Design

Projekt

Business Link High5, Kraków

Kategoria

Biura

Eco-working – biofilia, sztuka i Christian Lacroix w Business Link High5ive

Funkcje użytkowe to oczywiście sine-qua-non przestrzeni biurowej typu flex. Co jednak sprawi, że będzie ona najlepszym katalizatorem kreatywności, koncentracji i radości z wykonywanej pracy? Business Link High5ive ma na to znakomitą receptę: to zacisze, butik i oranżeria w jednym. Oto niezwykła przestrzeń autorstwa FBT Pracowni Architektury i Urbanistyki oraz Miastkowska Interior Design.

Inwestycja: Business Link High5, Kraków

Autorzy projektu: FBT Pracownia Architektury i Urbanistyki; Miastkowska Interior Design

Wykładziny zastosowane w projekcie: EGE Highline Atelier by Monsieur Christian Lacroix

Zdjęcia: Carpet Studio

Najważniejszy jest kościec

Przestrzeń Business Link High5ive to dwa piętra o łącznej powierzchni ponad 3500 m2, o niezwykle drobiazgowo przemyślanym układzie funkcjonalnym i stylistyce, która zaskakuje każdego gościa, będąc kompletnym przeciwieństwem architektury samego budynku – prostej, geometrycyzującej bryły.

0

m2

0

piętra

0

wzorów

Praca dla każdego łączy się z innymi wyzwaniami. Dla jednych to potrzeba ciszy i komfortu samotności; dla innych konieczność spotkań i ekstrawertycznej wymiany pomysłów. W High5ive znajdziemy tradycyjne miejsca do pracy sprzyjające koncentracji, ale dzięki szklanym przegrodom – pozwalające na uczestniczenie w życiu społeczności. Znajdziemy tu również sale konferencyjne, które dzięki zróżnicowanym walorom estetycznym dają zastrzyk kreatywności i energii. Strefy skupienia i pracy sąsiadują z miejscami, w których można się odprężyć, pozwalając sobie na lekturę czy inną rozrywkę. Koncepcja tego wnętrza to budowa ekosystemu, który działa na zasadzie symbiozy i synergii poszczególnych elementów. To nie jest biuro sensu stricto. To przestrzeń do najlepszego przeżywania tego, co w naszym profesjonalnym funkcjonowaniu najważniejsze.

Ekosystem pracy i kreatywności

Miejsca o znacznym stopniu intymności, takie jak budki telefoniczne, sąsiadują z zakątkami wydzielonymi bujną roślinnością lub ażurowymi przegrodami. Biura sąsiadują z przestrzeniami wspólnymi. Serce przestrzeni to oczywiście – kuchnia, z ogromnym blatem, dookoła którego roznosi się zapach świeżo mielonej kawy. Całość jest niezwykle elastyczna.

 

„W przestrzeniach biurowych odpowiedzieć musimy na różnorodne potrzeby klientów i zmieniające się priorytety. Inspiruje nas wizja przyszłości, to jak będzie wyglądać ekosystem pracy kolejnego pokolenia” – wyjaśnia Maciej K. K. Król, Acting Managing Director Business Link.

Dlatego w centrum przestrzeni znajduje się „video-wall” oraz scena, a całość jest elastyczna i łatwa do przystosowania, zależnie od potrzeb i woli użytkowników. Na drugim poziomie centralne miejsce – vis a vis kuchni, oczywiście – zajmuje owalna wnęka przykryta napinanym sufitem, gdzie niebywale łatwo zmienić atmosferę, sterując barwą światła opraw LED. Cała przestrzeń jest naszpikowana zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi.

„Idea projektu zakładała wprowadzenie do wnętrza – również w centralnych, głębszych częściach traktu – jak najwięcej naturalnego światła i klimatu słonecznej oranżerii. Stąd miedzy innymi, wielki okrągły „świetlik” nad strefa spotkań, czy ażurowe przegrody, stanowiące jednocześnie donice i latarnie. W pełne roślin i światła białe wnętrze, harmonijnie wkomponowane zostały miedzy innymi barwne plamy miękkich dywanów z nawiązującymi do kultur śródziemnomorskich pufami i leżankami” – opowiada Kasia Miastkowska, właściciel pracowni Miastkowska Interior Design, współautorka projektu.

Biofilia, barwa i przestrzeń – a człowiek

Cechą rozpoznawczą marki Business Link jest zarówno wysoki standard, jak i indywidualne, unikatowe wzornictwo. Przestrzenie pod tym szyldem są w równym stopniu funkcjonalne i użyteczne, co piękne i kreatywne. Wzornictwo przyjęło w ostatnich dekadach rolę akceleratora biznesu w niezwykle delikatnym aspekcie. Poprzez odpowiednią stymulację sensoryczną pozwala na uruchomienie i wzmocnienie pokładów kreatywności, a także produktywności w zakresie niedostępnym dla konserwatywnego rozumienia przestrzeni biurowych. Jak wzornictwo służy tym celom w przestrzeniach High5ive? Przede wszystkim autorzy projektu opracowali paletę kolorystyczną, opartą na szlachetnych odcieniach barw, które nie tylko dają odpocząć oczom, ale także napełniają pozytywną energią. Szafirowy kobalt, wibrująca magenta, iskry energetycznej żółci, a wszystko to na tle świetlistej bieli i bujnej, żywej zieleni to idealne tło dla zmęczonych oczu i zestresowanego umysłu.

„Zadbaliśmy nie tylko o podstawowe funkcje użytkowe, ale też doznania artystyczne – poprzez wzbogacenie aranżacji dziełami sztuki, czy nawet sensoryczne – od aromatyzacji powietrza, po wyśmienitą kawę” – opowiada Anna Federowicz-Tomaszewska, właściciel Pracowni FBT .

Roślinność, wprowadzona w postaci żywych ścian, przegród, a nawet kolekcji lasów w słoiku, to najlepszy lek antystresowy, jaki zna konwencjonalna nauka. Biofilia w High5ive to kreacja absolutna, zapraszająca barwy kojarzące się z drogimi minerałami i naturalne formy do przestrzeni wypełnionej zarówno żywą, jak i zaprojektowaną sztuką. To wnętrze to połączenie wiktoriańskiego umiłowania natury z jej artystyczną interpretacją w stylu jungalow. W tej promiennej, zalanej naturalnym światłem kompozycji doskonale wyglądają elementy z drewna w ciepłym odcieniu, butikowe meble, nadające niezobowiązujących wibracji leżanki i niskie sofy, czy zachęcające luksusem welurowe fotele. Zadbano o każdy najmniejszy szczegół, włącznie z aromatyzacją powietrza. Oto projekt czerpiący pełnymi garściami z najszlachetniejszej skarbnicy ludzkiego dobrostanu, jakim jest natura.

Wzornictwo a sztuka, czyli pokarm dla duszy

Zieleń to zasadniczy element, stanowiący o unikatowości High5ive. Jednak nie sama natura jest generatorem charakteru tego wnętrza. Ta przestrzeń to doskonale zbalansowana kompozycja roślinności, komfortowych sprzętów oraz dzieł sztuki. Murale i płótna autorstwa Doroty Zemły i Dariusza Mląckiego to artystyczna klamra, spinająca paletę barw i oranżeryjny trend. Dzieła sztuki spotkamy tu na każdym kroku i w najbardziej niespodziewanych formach. Jedną z nich są wykładziny marki Ege z wzorami zaprojektowanymi przez Monsieur Christiana Lacroix, światowej sławy kreatora mody. Pejzaże i grafiki jego autorstwa budują atmosferę, czy jest to przestrzenna Panorama, barokowy Papillon, energetyczny Cachemire, czy etniczne Indienne lub Perse. Miękka struktura nie pozostaje bynajmniej okładziną podłogową – w salach konferencyjnych wspina się na ściany, potęgując wrażenie przytulności i otulenia ciepłymi barwami i baśniowymi krajobrazami, podanymi w niecodziennej formie. To prawdziwy pokarm, zarówno dla kreatywności, jak i dobrego samopoczucia.

Eko-koncept

Oryginalny koncept przestrzeni typu flex w stylu „eko” to idealne rozwinięcie wysokiego pozycjonowania marki Business Link. Efekt zaskoczenia po przekroczeniu progu jest kontynuowany z każdym krokiem, oczarowując wciąż nowymi pejzażami wnętrza, które na białej tacy podaje elegancję nasyconych barw, otula miękkością tekstyliów i orzeźwia świeżością roślin. Jasna przestrzeń jest jednocześnie rozległa i przestronna, a zarazem kameralna – i po prostu piękna. To miejsce, w którym każdy może poczuć się jednocześnie jak w eleganckim lobby, oraz w przytulnym domu – lub dzięki wszechobecności roślin – w ogrodzie, gdzie karmiona zewsząd inspirującymi aranżacjami kreatywność może wykorzystać cały swój niezmierzony potencjał.

logo_cs

Znajdź nas na:

Carpet Studio      |     44 – 240 Żory,  ul. Boczna 8, bud. 3, lok. 201     |       office@carpetstudio.pl      |       + 48 602 184 548