Marka

EGE

Kolekcje

Foorfashion

Architekt

FBT & Miastkowska Interior Design

Projekt

Business Link Green2Day

Kategoria

Biura

Business Link Green2Day – przestrzeń z nutą jazzu

Marka Business Link to synteza funkcji i wzornictwa w niezwykle szerokim kontekście. Każda przestrzeń sygnowana tym znakiem to unikatowe doświadczenie. Nie inaczej jest we wrocławskim Green2day: to jazz przetłumaczony na język architektury.

Inwestycja: Business Link Wrocław – Green2Day

Autorzy projektu: FBT Pracownia Architektury i Urbanistyki; Miastkowska Interior Design

Wykładziny zastosowane w projekcie: EGE, kolekcja Floorfashion

Zdjęcia: Carpet Studio

Charakter a funkcja

Brief klienta był jasny: to miała być elegancka, wysublimowana przestrzeń. Poszukiwania motywu przewodniego zakończyły się symbolicznie na brzegu rzeki – a dostarczył go słynny wrocławski festiwal Jazz nad Odrą. Wnętrza Business Link Green2Day, autorstwa FBT Pracowni Architektury i Urbanistyki oraz Miastkowska Interior Design, odtąd miały stać się architektoniczną alegorią jazzu. Całość, choć bardzo różnorodna, jest niezwykle spójna pod względem aranżacji i klimatu, a podporządkowana została funkcji, jaką jest zapewnienie wygodnego i nowoczesnego miejsca pracy. Z oferty Business Link miały móc korzystać zarówno duże, wymagające firmy, jak i startupy. Dzięki bezkompromisowym rozwiązaniom technicznym i doskonałemu projektowi, cel został osiągnięty, oferując najemcom kreatywną przestrzeń i funkcjonalne zaplecze.

0

m2

0

piętra

Wnętrza

W projektach duetu FBT i Miastkowska Interior Design niezależnie od perspektywy i punktu widzenia, elementy wnętrza składają się w fotograficzny kadr. Nie inaczej jest we wrocławskim Business Link. Zostały tu zastosowane materiały o ogromnej różnorodności, a jednak doskonale zakotwiczone w oryginalnym motywie i dzięki temu tworzące niezwykle różnorodną, ale i spójną całość. Poczynając od obitych aksamitem mebli wypoczynkowych w soczystych, bogatych kolorach magenty, fioletu, pomarańczy i szlachetnego błękitu, przez bardziej kawiarniane zakątki ze skórzanymi, prostymi sofami, po ściany obłożone tynkiem strukturalnym o strukturze i barwie kortenu – każdy wykorzystany materiał wykończeniowy to znakomita jakość. Oświetlenie w komplementujących wnętrza oprawach tworzy kameralny, klubowy nastrój.

Korten, wykładzina i murale

Powierzchnia Business Link Green2Day to biura, mogące pomieścić ponad 1000 najemców. Jednak to, co przyciąga klientów, to nie funkcjonalne biuro, ale perfekcyjnie zaaranżowana przestrzeń wspólna i wzornictwo z najwyższej półki. Znajdziemy tutaj ogromną powierzchnię eventową, scenę i videowall, do tego przestronną i ergonomiczną kuchnię oraz mnóstwo miejsc do odpoczynku, lektury czy prywatnych rozmów. Wszystkie te elementy splata pieczołowicie dobrany schemat kolorystyczny, zbudowany wokół bogatych, ciemnych tonów, rozjaśnionych miedzią, starym złotem i klejnotami magenty i turkusu. W niektórych przestrzeniach bazą staje się miękki off-white, ale wszędzie dostrzegamy te same motywy i wzory. Podłogi, pieczołowicie zaprojektowane według kolekcji Floorfashion marki Ege Carpets, to piękny sposób nie tylko na zadbanie o komfort użytkowników tej powierzchni, ale także na wydzielenie jej stref. Koronkowy wzór w kolorze miedzi i turkusu wyznacza miejsca odpoczynku, a Kurta – inspirowany ludowym strojem z terenu Bangladeszu, Indii, Pakistanu i Sri Lanki – zdobi sale konferencyjne. Miękkość podłogi i mebli wypoczynkowych w zestawieniu ze ścianami pokrytymi tapetą w geometryczne wzory lub fakturą kortenu dają niezwykle ciekawy efekt architektonicznej antytezy. Całość dopełniają dzieła sztuki w postaci tematycznych murali autorstwa Doroty Zemły i Dariusza Mląckiego.

Wnętrza Business Link Green2Day to pełne głębi, bogate doświadczenie, porównywalne jedynie z koncertem Diany Washington, popijanego świeżo paloną, aromatyczną panamską kawą…

logo_cs

Znajdź nas na:

Carpet Studio      |     44 – 240 Żory,  ul. Boczna 8, bud. 3, lok. 201     |       office@carpetstudio.pl      |       + 48 602 184 548